Univerzální katalyzátory (CAT)

Univerzální katalyzátor je řešením pro starší vozy splňující emisní normy EURO 1 a EURO 2 (do roku 1996), ale v DPF-CAT Systems máme i unikátní nabídku katalyzátorů pro novější normy EURO 3, případně EURO 4.

Univerzální katalyzátory

Pro výrobu kvalitního a plně funkčního univerzálního katalyzátoru je ale nutné použití dostatečného množství drahých kovů v jádře katalyzátoru – stejně jako u aplikačních katalyzátorů. Toto množství se liší podle motorizace, takže skutečně kvalitní výrobci rozlišují jednotlivé výrobky podle emisní normy, objemu, ale i výkonu motoru.

Pozor na ošizené univerzální katalyzátory

Větší objem motoru s vyšším výkonem a navíc s požadavkem na plnění vyšší emisní normy (méně produkovaných škodlivých plynů) bude potřebovat CAT s více drahými kovy v svém jádře. Ty jsou nutné pro efektivní chemické reakce, kdy dochází k eliminaci těchto škodlivých plynů na minimum. Pokud tomu tak není, neprojdete u nových Emisních měření

Pokud vlastníte starší vozidlo vyššího objemu (nad 2.000cm3) a vyššího výkonu potřebujete univerzální katalyzátor s vyšším sycením drahými kovy (platina, rhodium, paladium). Nikdy se proto nespoléhejte na tvrzení výrobce, že objem nehraje roli – tedy v případech kdy má v nabídce jeden produkt pro všechny motorizace. Je to nesmysl. U nás v DPF-CAT Systems zakoupíte pouze univerzální katalyzátory od prověřených výrobců, nejčastěji původem z ČR!

Pro novější vozy nelze univerzální katalyzátory většinou použít

  1. Sycení jádra univerzálních katalyzátorů drahými kovy je mnohem nižší než je potřeba u vyšších emisních norem (EURO 4 a vyšší). Na měření emisí vozidlo s novější normou a namontovaným univerzálním katalyzátorem nemůže projít!
  2. Univerzální katalyzátor by do celé řady novějších vozidel (EURO 3/4 a novější) ani nešel namontovat, jelikož tato vozidla mají katalyzátor umístěn velmi blízko motoru a je součástí svodů a nejde tedy v podstatě servisně vyříznout. Použít jde tedy opravdu pouze aplikační katalyzátor vyrobený danému modelu na míru včetně svodů nebo svodových trubek.

Ceny univerzálních katalyzátorů:

Ty se pohybují nejčastěji pouze kolem 2.000 Kč, avšak pro vyšší motorizace a vyšší emisní normy dosahují i 3.000 Kč (jádro CAT zde obsahuje mnohem více drahých kovů).
V naší nabídce ale existuje celá řad variant i podle tvaru, velikosti průměru atd. U nás si vybere si každý a vždy má jistotu, že na novém přísném meření emisí projde. Riskovat pár sto korun úspory za levnější produkt pofidérní kvality, zde nemá opravdu cenu.

Kompletní nabídka univerzálních katalyzátorů viz Katalog dílů

Proč nakupovat univerzální katalyzátory u DPF-CAT Systems:

  1. Vynikající ceny
  2. Katalyzátory s dostatečným sycením vzácnými kovy podle objemu motoru, výkonu a emisní normy pro úspěšné Měření emisí
  3. Nabídka i pro EURO 3 /4 a rověž velké objemy motoru až do 4.000 cm3
  4. Jsme specialistou na tyto díly a na rozdíl od klasických e-shopů víme přesně, co prodáváme